Kangrenist.com

Günlük Notları 3.Bölüm

Yazar: Kangrenist Tarih: 09/09/2020 Kategori: EDEBİYAT / Kişisel Yazılar
Günlük Notları 3.Bölüm
Paylaş:

19.03.2014 / ÇARŞAMBA

İçimden şiirler, şarkılar geçiyor. Gözlerimi delen cümleler birikiyor yanaklarımda. Öznesi eksilmiş bir cümle gibiyim. Acaba olmuş mudur? Birilerini hatırladığım bir öğle vakti, hatırlanmış mıyımdır? Zamanında bir şeyler paylaştığım insanlarla şimdi yabancı gibiyim. Aslında değilim. Affedin beni lütfen. Kimseye yabancılaşamadığımdan ötürü…

Tüm acılara rağmen sevmekten vazgeçemediğim için affedin. Her biriniz birer kapıydınız. Belki umuda belki umutsuzluğa açılan. Bulacağım kapıların anahtarları olabilirdiniz. En çok ölümü bilmiştim ben. Buraya ait ne varsa öteye gidemeyeceğini bilirdim. Pişmanlıklarım var, çokça pişmanlık..

Hangi yıldan, günden başlasam bilemiyorum. Ama eksilip tükeniyorum.Hatalarımdan dolayı affedilmek istiyorum. İçim kıyamet yeri gibi öteye neyle giderim bilmiyorum. Bilemiyorum artık. Unuttum! ölümü unuttum. Sonbaharları görmezden gelmeye başladım. Kaybetmek korkunç gelmedikçe kaybetmeye başladım kendimi.

Tükendi umutlar, Şimdi ellerim vicdanım kirli gibi… İçimde bir yetim saklı, Çok üzdüm onu. Her gelene sabır değil miydi bildiklerim.. O halde bu kayboluş bu haraplık ne diye var. Yolumu kaybettim, kim olduğumu unuttum.

Anlıyor musunuz beni?
İçimde kaçıncı ölüm! kaçıncı günah kuyusu…Secdeden kaçan kör hali var.
Taş mı bağladın kalbim… Nerede, nerelerde kaldım. İçimde bir arayış…
Çıkış bir yerlerde olmalı. Sizi de geride bırakmalıyım sanırım.
Ölümü hatırlamalıyım..
Göçen kuşları,
Kuruyan ağaçları,
Ani bir kazayı,
Vakitsiz terkedişleri,
Ölümü hatırlamalıyım;
Sabah, öğle, ikindi akşam ve yatsı vakti,
Ezelden beri beni bileni bilmeliyim..
O yüzden artık gidin kalp evimden.

23.03.2014

“Önce kendine gel dostum.
Sana kim olduğunu hatırlatacak bir yerin olsun. Sonra istediğin yere gidersin. Kendine gelmeden gidersen eğer, her yerde bir başkası olarak karşılanacaksın. Her acıyı bir başka yarın çekecek. Bir başkası olarak ağlayıp, başka biri olarak kederleneceksin. “

Kendine Gel / Neşe Kutlutaş

“Kendine gel diyor” dönecek yerin olsun. Dönecek bir kendim bıraktım mı ardıma bilmiyorum. Ama dönesim var kendime. Kafamı karıştıran her şeyden kaçmak istiyorum. Vakit geçiyor, uyanma vakti…
Hakkı arama keşfetme vakti.
Uyanda kendine gel kalbim. Bitsin bu arayış, teslim ol!

İnat etme keşfe çıkan ben. Dön de yolunu bul, yolsuz kalma. Aradığını bulup gel bir an önce.

25.03.2014

Bugün otelcilik ve sağlıkla ilgili bir seminer dinledim. İkisi de benim alanımla ilgili değildi. Sıkıcı da sayılırdı. Fakat dinlemek güzel bir durum. Bir şeyler öğrenmek, düşünmek ve tartmak. Hilton’dan biri gelmişti. Müşterilerine kurabiye ikram ediyorlarmış. Neden şeker ya da çikolata değil de kurabiye. El yapımı olmasından dolayı tercih ediyorlarmış. Müşteri için bu küçük detayın önemli olduğu kararına varılmış olmalı. Aslında “İstediğiniz Kişiye 8 Dakika da Evet” adlı bir kitap okudum. Orada sebebi gayet netti. Başarı ayrıntıda gizlidir. Ben de böyle düşünüyorum.

Önemsiz diye geçiştirdiğimiz bir çok durumda hayat saklı. Ve biz öylece geçiştirmeyi seçiyoruz. Üniversite hayatım renkli değil. Ona rağmen bir şeyler öğrenmekten keyif alıyorum. En azından okula gidiş gelişlerde kitap okuyorum. Öğrenmek ve öğrenilenlerin üzerine düşünmek çok güzel. Bugün hava ayrı bir tatta iyi hissettiriyor. Çok şükür iyi hissediyorum. Zaman nasıl işleyecek bilmiyorum ama buraya anlarımı yazmayı planlıyorum. Ailemle olan kavgalarımı, okulumu, okuduklarımı.. Nasipse bir gün geri okunmak üzere devam edeceğim yazmaya.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?