Kangrenist.com

Ano Hana Anime Önerisi

Yazar: Kangrenist Tarih: 13/01/2017 Kategori: Anime Önerileri / ÖNERİLER
Ano Hana Anime Önerisi
Paylaş:

Ano Hana Anime Serisi

Ano Hana Anime Önerisi

Selamlar 🙂
Evet dram sevenler için tadında gerçi dramın tatlısı olmaz. 😁
Tam da acısında diyebileceğimiz bir seri ile başlayalım. İzleyeli çok oldu fakat kafamda hep okuduğum şeyleri bir gün aktaracağım bir gün olacak diye bir şeyler vardı. Bu yüzden izlediğim her şeyi paylaşmak ve kendi bakış açımdan yansıtmak istediğim için geçmişte olsa fikirlerimi, hislerimi belirtmek istiyorum. Bazen aşırı katı ve duygusuz biri olabiliyorum ve hiçbir şeyin beni üzmediği zamanlar oluyor. Bazen de tam dersi üzüntünün kitabını yazıyoruz. Ano hana’ da kalbimde yer edinmiş acı bir kurgudur ve başarılıdır.

Ano Hana’nın Konusu Nedir ve Nasıl Bir Animedir?

Ano Hana Anime Önerisi

Evet bu tatlı çocuklar hikayemizin kahramanları. Küçükken birbirleri ile sıkı sıkıya bağlıdırlar. Çocukluklarını beraber geçiren bu altı arkadaş kötü bir olay yaşarlar. Bu olaydan sonra ise işler değişir ve birbirinden zaman içinde koparlar.

Bana göre en acı süreçlerden biridir bu. Çocukken beraber oynadığın insanlar zaman içerisinde senden kopup gitmesi… Bir zamanlar her şeyi paylaşan, beraber gülen iki insanken bir süre sonra iki yabancıya dönüşmek çok zor. Selam dahi vermeden geçip gitmek çok acıdır. Hepimizin bu tarz sıkıntıları olmuştur belkide…

Ano Hana Anime Önerisi
Evet, bu arkadaşların yol ayrımı yaşadığını ve birbirinden koptuğunu söylemiştik. Asıl olaylar kısmı ise işte bu dönemde vuku buluyor. Hikayedeki en sevdiğim karakter menma’ dır. Çok şirin ve tatlı bir kız. Menma kopan bu arkadaşlığın kilit ismidir ve onlar için bir şeyler yapmak isteyecektir. Unutmadan salya sümük ağlatabilecek bir içeriğe sahiptir. O yüzden dikkatli ve anlayarak izlemeye özen gösterin. Bu arada unutmadan aşk üçgeni falanda serinin tadı. 😃

Ano Hana Animesinin Karakterleri ve Özellikleri?

Menma

Menma

Evet, ana karakterimizden başlayalım önce. Aşırı ponçik bir kız. Çok sevimli bir çizimi var zaten beyaz saçlı anime karakterli her zaman özel bir yere sahiptir. Çok saf ve temiz bir karakter olan menma anime de hala büyümemiştir. Menma’nın bir dileği vardır ve bu dileği gerçekleştirmek için gelmiştir. Menma fark eden kişi ise Jintan’dır.

kimyon

Jintan

Menma’nın dileğini oluşturma da önemli bir yere sahip olacaktır. Jintan küçükken gurubun lideridir. Fakat büyüdükçe kendine olan güvenini yitirmiş ve kendi halinde biri olmuştur. Menma’yı görmek onun için başlarda çok can sıkıcı bir hale geliyor. Çünkü bunun bir hayal olduğunu sanıyor. Fakat olaylar geliştikçe Jintan açısından da işler değişecektir.

Anoru

Anoru

Havalı ve popüler bir kız olmuştur. Kendini değiştirmiştir. Arkadaşlıklarında samimi değildir ve tamamen kopmuştur. Görüntüsüne daha çok önem vermiştir.

Yukiatsu

Yukiatsu

Koleje girmiştir ve zeki bir çocuk olmuştur. Aynı zamanda kızlar tarafından da oldukça sevilen bir karakterdir okulda. Ben nedense bu çocuğa bir türlü ısınamamıştım.

Tsuruko

Tsuruko
Aşırı soğuk bir karakter. Yukiatsu ile beraber aynı koleje gitmektedir. Duygularını saklayan ve kimseyle paylaşmayan tipte birisi. Kendine göre bir cazibesi de yok değil ama.

Poppo
Poppo

Çok tatlı bir karakter. En küçükleri iken en büyükleri oluyor. Görüntü bazlı demek istiyorum.
Poppo ise dünyayı dolaşıyor ve eğitim hayatını terk etmiştir.
Ano Hana Anime Önerisi

Evet tanıtımın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Olayların akışını iyi takip etmelisiniz. Yer yer dramatik olan konuşmalar ver. Benim kalbimi kırdı, izlerken… Üzüldüm.
Peki yaz siz üzüldünüz mü? Ya da üzülecek misiniz? 🙂

Keyifli ya da hüzünlü seyirler diliyorum. 😥

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?