Kangrenist.com

Bokura Ga İta Manga Önerisi

Yazar: Kangrenist Tarih: 03/01/2017 Kategori: Manga Tavsiyeleri / ÖNERİLER
Bokura Ga İta Manga Önerisi
Paylaş:

Bokura Ga İta Manga İncelemesi

Anime serisi bulunmaktadır. Çizimlerinden kaynaklı birçok kişi pas geçmektedir. Bokura Ga İta Mangası ödül almıştır. Aldığı ödülü de sonuna kadar hakkettiğini düşünüyorum. Anime de çizim kalitesi kötüdür. İzlediğim platformda çok fazla eleştiri gördüm. Mangasını okumaya karar verirseniz en başından başlayın. Anime de olaylar sıkıştırılarak işlenmiş. Sonlara doğruysa konu daha sadeleşiyor. Bu yüzden anime serisi ile manga serisi arasında kaçınılmaz ufak detaylara görülebilir. Bokura Ga İta Mangası güzel beri seri. Okurken keyif alacağınızı düşünüyorum

Bokura Ga İta Manga İncelemesi

Neden okumalıyım derseniz verecek bir cevabım yok. 😊

Fakat yaşadığımız çağda farkında olduğumuz bir durum var. Tükeniyoruz ve tüketiyoruz. İlişkiler kırılgan bağlara sahip. Tutmazsanız o ipi hemen kopuveriyor. Bir şeyler başlamada ya bitiyor ya da tükenmeye mecbur kalıyor. Kimsenin kimseye tahammül edemediği bir vakte denk gelmişiz.

Bokura Ga İta mangasında durum biraz farklı. Tüm kopukluklara, zaman farklarına rağmen tutunan biri var. Mesafelere rağmen birine bağlanmış bir gönül. Klasik olarak her mangada olan tiplemeler, olaylar var. İki karakter arasında gelgit yaşanacak. Herkesin favorisi farklı olur. Benim gönlüm hep Yano tarafında oldu. Galiba acıları çocuğu rolünden dolayı böyle hisse kapıldım. Genelde mağdur yaşamlara karşı sempati ediniyorum. Genel itibariyle mangası çok güzeldi. Bir başladığınızda arka arkaya tüm bölümleri okursunuz.

Bokura-Ga-İta-Manga

Bakura Ga İta Manga Resim

Bokura Ga İta Manga Konusu

Nanami ve Yano isminde lisede tanışan iki gencin ilişkisi anlatılıyor. 10 yıllık bir süreç içerisinde yaşananlar konu ediniliyor. Lisede başlayan bir hikaye. Fakat zaman ve şartlar ayrılıkları meydana getiriyor. Yetişkinliklere beraber birbirlerinden daha uzaklaşıyorlar. Tüm bu ayrılıklara ve şartlara rağmen bu iki kişinin birbirini unutamamasıyla alakalı.

Okursanız çok güzel bir seri. Benim için çok özel bir yere sahip. Kendimle kız ana karakter özdeştirmiştim. Arada bazen aynı bölümlere tekrar bakıyorum. İçimde tuhaf bir burukluk oluşturuyor. Bence yazarın bize hisleri aktarma gücüyle alakalı. Çevirinin iyi yapılmış olması da bunu daha da destekliyor. İyi bir çeviri ve konu ile hisleri, olayları karakterle beraber yaşamış gibi oluyorsunuz. Kararsız kalmayın ve okuyun. Pişmanlık hissi oluşmayacak en azından ben olmadım.

Bokura Ga İta Manga Ekran Resmi

Bokura Ga İta Manga Caps

Bu arada kolaylık olması açısından aşağıya iki tane link bırakıyorum. Birisi anime bittiğinde devam edebileceğiniz kısım olacak.

Bokura Ga İta Mangasını  emek verip çeviren, bize ulaştıran Mabushi Majo ekibine bol sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum.


Bokura Ga İta Manga Oku


Animenin Bittiği Yerden Oku

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?