Kangrenist.com

Clannad Anime Önerisi

Yazar: Kangrenist Tarih: 15/01/2017 Kategori: Anime Önerileri / ÖNERİLER
Clannad Anime Önerisi
Paylaş:

Clannad Animesi

Sakin müzikleri ve dingin yapısı ile ve hoş çizimleri olan güzel serilerden biridir. Yapım yılı 2007 olan serinin temelinde ağır bir dram vardır. Hikayemiz annesini kaybettikten sonra babası ile yaşayan Tomoya’nın gözünden aktarılır. Clannad animesini biraz inceleyecek olursak sakin bir seri olduğu için izlemesi çokta kolay değil. Özellikle aksiyon ve bilim kurguya alışmış tipler için aşırı derece de itici olabilecek bir seridir. Çevremde başlayıp bir türlü bitiremeyen insanlar da yok değil. 😌

Clannad Animesinin Konusu Nedir?

Evet konumuzun Tomoya ile ilgili olduğunu söylemiştik. Birinci bölümü ilk izlediğiniz güzel bir sitemle karşılaşıyorsunuz. Babası ile arası kötü olan bu çocuk kendi hayatına dair bazı şeyleri sorguluyor. Yaşadığı şehirden ve sahip olduğu hayattan pekte memnun olmayan Tomoya okula giderken Nagisa adlı bir kızla tanışıyor. Bu tanışmadan sonra bazı olaylara şahit olan Tomoya’nın bakış açısı yavaş yavaş değişiyor. Kahramanımız başta hiç arkadaş sahip değilken zamanla birden fazla arkadaşa sahip oluyor. İşte ilk girişte sizi karşılayan cümleler:


” Bu şehirden nefret ediyorum. Unutmak istediğim anılar ile dolu. Her gün okula git.. Arkadaşlarla geyik yap… ve dönmek bile istemediğin eve git..  Hal buyken, bir gün bir şeyler değişir mi acaba?Değişeceği gün gelir mi ki? “


İşte tam bu cümlelerden sonra ise Nagisa ile karşılaşması meydana geliyor. Okulda son sınıf olup sağlık nedenleri ile eğitimini bırakan bu kız tekrar okula başlıyor. Tek dileği okulu bitirmek ve arkadaş edinmektir. Aynı zamanda bir amacı da vardır. Kahramanımız Tomoya ona yardım edecektir. Hikayede başka karakterlerimiz de var hepsinin kurduğu arkadaşlık ortamı ile beraber herkes kendine göre bir hedefe ulaşmaya başlayacak. Tüm bunların sonunda Tomoya hala yaşadığı şehirden nefret etmeye devam edecek midir ya da yaşadığı şehre bir şans verecek midir? İzleyerek onunla beraber bu değişim görebilir ve bir sonuca ulaşabilirsiniz. Bu arada suratlar birbirine benzediği için rahatsız edici bulabilirsiniz. Konu itibari ile oldukça güzeldir ve iki sezondan oluşmaktadır. Aynı zamanda yarım kalan bir seri değildir. İkinci sezonla beraber seri tam bir final verir.

klannad anime

clannad nagisa tomaya

Clannad Animesindeki Karakterler Kimlerdir ve Özellikleri?

Okazaki Tomoya

Üzgün bir karakter ve hayatından memnun değil. Babası ile kopuk bir ilişkisi var ve bunu hayatına da yansıtmış. Bakış açısı oldukça karamsar ve bir şeylerin değişmemesinden şikayet eden bir tip. Her şeyin berbat olduğunu düşündüğü bir anda işler onun için iyi gidecek midir? Bu arada serideki kız karakterlerin göz bebeği 😖

Furukawa Nagisa

Çok şirin ya en sevdiğim karakterlerden. Çok sakin bir yapısı var ve aynı zamanda aşırı kırılgan biri gibi duruyor. Bünyesi oldukça zayıf. Sürekli hastalanan ve kolay iyileşmeyen bir bünyeye sahip. Bu yüzden tekrar yapıyor ve aynı sınıfı yeniden okumak zorunda kalıyor. Yemeklerini yalnız yiyor.
En çok istediği ise eğlenceli bir okul hayatı geçirerek okuldan mezun olabilmek.

Furukawa Sanae

Nagisanın tatlış annesi. Oda kırılgan bir tip ama görüntüsüne rağmen oldukça akıllı ve kibar bir hanım. Eskiden sahip olduğu mesleği bırakarak bir fırın açmış. Farklı özelliklere ve şekillere sahip ekmekleri yapmayı seviyor.Bu konuda biraz başarısız.

Furukawa Akio

Korkunç ama aynı zamanda da tatlış baba rolünde bir numarayı oynar. Eşini aşırı derece de seviyor. Yukarıda demiştim ya fırın işletiyorlar diye. Eşinin ekmeklerini tüm kötülüğüne rağmen midesine indiren fedakar kocamız. Çok sevimli bir çift hemen shipliyelim. 😁

Bu kızında bir hikayesi var. Bu yüzden izlerken olayları iyi takip etmek lazım. Şimdi spolier vererek olayın tadını kaçırmayalım. Nagisa ve Tomoya için önemli bir yere sahip oluyor ilk sezonda.

Evet asi ablamız. Bunun bir de aşağıda kısa saçlı versiyonu var. Serimizin iki kız kardeşi. Biraz gürültücü bir yapıya sahip ama yinede tatlı bir kişiliği var.

Erkek gibi kız dedikleri bir tip arıyorsanız o kesinlikle Tomoyo’dur. Bir çeteye üye olduğu dedikodusu bile yayılıyor okulda.

Şu yukarıda asi abla diye bahsettiğim kızın kız kardeşi oluyor kendisi. Tatlı ve utangaç bir kız.

Clannad Animesini Kim İzleyebilir?

  • Öncellikle romantik anime severler ve çift shipleyecek kişiler izleyebilir. 😉
  • Ayakkabılar Fora 🙂
    En sevdiğim sahnelerden biridir.
  • Çok tatlı değiller mi? 😃
  • Seçimler önemlidir. 🙌
  • Dram sevenler için iyi bir seçenektir. 😓
  • Sakin biriyseniz ve sakin şeylerden hoşlanıyorsanız kesinlikle seversiniz.

Hoşçakalın.🙋😻

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?