Kangrenist.com

Günlük Notları Son Bölüm

Yazar: Kangrenist Tarih: 19/09/2020 Kategori: EDEBİYAT / Kişisel Yazılar
Günlük Notları Son Bölüm
Paylaş:

Tarih Yok 2016 Muhtemelen

Son zamanlarda kafamda hep aynı cümle dolanıyor. “Yaşamak midemi bulandırıyor” Yoğun olarak hissediyorum bunu. Her sabah ciddi bir mide bulantısıyla açıyorum gözlerimi. Zoraki uyandığım bir gün daha başlıyor.

Bu kırık düzen sürekli devam ediyor. Bu yorgunluk hissini atabilmenin bir yolu var mıdır? Dökülür mü? Biriktirdiğim tüm kırgınlıklarım geçip gidecek mi? Sorular çok ama cevaplamakta zorlanıyorum.

Yalnız bir acıyı kolayca kabul etmenin en iyi yolu insanın kendini suçlamasından geçiyormuş. İnsan kendini suçlaması daha kolay.

23.11.2016

Dedem öleli 5 ay olacak neredeyse.. Babaannem vefat ettikten 2.5 yıl sonra dedemi de sonsuzluk yolculuğuna uğurladık. Çocukken arkadaşlarımın vefat ve ölümle söylediği birçok şeyi anlamazdım. Belki çocukluğun verdiği o toy dönemde birilerini kaybetmek onlar için bir şey ifade etmiyordu.

İnsan büyüdükçe değişiyor. Küçük pembe dünyası yıkılıyor. Kopmaya başlıyor hayal dünyasından. Gerçekliğe doğru adımlar atmaya başlıyor.
Nesneler, insanlar ve ilişkiler…

Dedem gittiğinden beri bir boşluk var. Şakalaşıp gülebildiğim birini kaybettim. Her şeye gülemeyen ben için bu gidiş çok dokundu. Son görüşmemiz yoğun bakımda oldu. Sanırım o şekilde görmesem daha iyi olurdu. Ölüm gerçekten çok zor. Vedalar ise oldukça acı.

77 yılı deviren dedem için dünya nasıl bir yerdi? Bir aileye sahip olmak güzel miydi? Kendi ailesi dışında hiçbir yere ait olamayan dedemin gözünden hayat nasıldı. Zaman çabuk geçiyor ve biz insanlar kolay alışıyoruz. Nankör müyüz yoksa yaşamaya mı aşığız?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?