Kangrenist.com

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Yazar: Kangrenist Tarih: 11/08/2020 Kategori: EDEBİYAT / Gezilecek Yerler
Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı
Paylaş:
Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı 1 Min
Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

İstanbul’da bayanların gideceği plajlar var. Bu plajlardan birisi de Riva elmasburnu kadınlar plajıdır. Kadınlar için olan plajlar kısıtlı sayıdadır. Bu plajların varlığı bazen tartışma konusu olabiliyor. Tesettürlü bayanlar tarafından çoğunlukla tercih ediliyor. Kadınlara özel plajların popülerliği artıyor. Sarıyer kadınlar plajına da gitmiştim. O zaman çok fazla seçenek yoktu. Bu plajlara İstanbul içindeyseniz kendi imkanlarınızla gidebilirsiniz. Günü birlik düzenlenen turlara katılabilirsiniz. Evi yakınında olanlar için toplu taşıma ekonomik hale gelebilir. Uzak yerden gelenler için turları tercih etmek daha doğru olacaktır. Sarıyer’e gitmek istemediğim için alternatif ararken Riva Elmasburnu Kadınlar Plajına denk geldim. Google yorumlarına baktım. Kötü yorumları fazlaca gördüm. Plaj Temmuz ayı gibi yeniden düzenlenmiş. Bu yüzden 1 yıl önceki yorumları görmezden geldim. Gelecek kişiler için kaynak yazı olabilir.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı 4 Min
Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajına Nasıl Gidilir?

Gitmek için iki imkana sahipsiniz. İstanbul’da yaşayanlar belediye ve turla gidebilir. İstanbul’a yakın bölgelerden tura katılabilirsiniz. Beykoz’da plaja yakın evleri haftalık kiralayabilirsiniz. Ben Moda Tur ile yolculuk yaptım. Şoför bey gayet iyi biriydi. Söylenen saatte alacağı noktaya gittik. Tam söylediği vakitte bizi aldı. Plaja da baya hızlı ulaştık. Sarıyer’e gittiğimizde çok sıkıntılı geçmişti. O yüzden tur olarak Moda Turu belki tercih edebilirsiniz.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajına Turla Nasıl Giderim?


Moda Turla gitmek isteyenler için İnstagram hesabı : riva.kadinlarplaji
İletişim Numarası :0537 830 73 86 / 0541 520 72 04
Bir gün önceden arayıp rezervasyon yaptırıyorsunuz. Daha sonra akşam saat 20-21 gibi size dönüş sağlıyorlar. Sizin gideceğiniz merkez nokta soruluyor. Sabah belirlenen yerden alınıyorsunuz. Akşam aynı yere tekrar bırakılıyorsunuz. Araçlara alınan kişi sayısı 16 diye hatırlıyorum. Eğer yeterli sayıyı toplarsanız evinizden direk alınabilirsiniz.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı İett Nasıl Gidir?


İstanbul İli Beykoz ilçesinde içinde Riva Elmasburnu Plajı yer almaktadır. Bağlı bulunduğu ilçeye olan mesafesi 21 km’dir.
Plaja Toplu taşıma ile gitmek isterseniz 137 Numaralı Kavacık- Beykoz Cumhuriyet köyü otobüsüne binebilirsiniz. Beykoz Merkeze gelmek içinse Marmaray-Üsküdar duraklarından Beykoz’a giden araçları kullanabilirsiniz.
Tavsiye: Eğer besin ihtiyacınızı evden karşılıyorsanız turla gitmeniz daha kolay olur.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı 6 Min
Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı Giriş Ücreti 2020

Plaja turla giderseniz plajı ücreti Avrupa yakası için 60 TL’dir. Anadolu yakası için ücretler 50 TL’dir. Plaja 6 yaş üstü erkek çocukları almıyorlar. Kimlik kontrolü yapıyorlar. Bu yüzden bu konuda dikkatli olmanızı öneririz. Turla gittiğiniz zaman sadece yol parası ve plaja girişin ödemesini yapıyorsunuz. Şezlong Loca gibi şeyler için ekstra ödeme yapmanız gerekiyor. Hafta sonu plaj karmadır.

Elmasburnu Kadınlar Plajı Hangi Günler Hizmet Veriyor?
Hafta sonlarında plaj karma olarak hizmet vermektedir. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sadece kadınlar içindir. Plaja girişler ücretlidir.
Aynı zamanda plajın üst kısmında piknik alanı vardır. Ailenizle beraber hafta sonu gidebilirsiniz. Günlük bir mola için iyi bir seçenek olabilir.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı 7 Min 1
Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı
Elmasburnu Kadınlar Plajı Suyu Temiz Mi?

Karadeniz’e bağlı. Suyu birazcık soğuk. Koy bölgesi olduğu için esiyor. Ben birazcık üşüdüm. Su temizliği gayet güzel. Sarıyer Plajında çok fazla yosun vardı. Su çok temiz değildi. Ayrıca duş yerleri, soyunma kabinlerinde ağır koku vardı. Elmasburnu kadınlar plajında suyun dibini görüyorsunuz. Yosun sadece kayalık kısımda var. Su derinlik mesafesi kısa. Çok fazla dalgalanma oluyor. Yer olarak koy olduğu için gayet güvenli. Resimleri gördüğüm zaman tereddüt etmiştim. Etraf çok fazla açıktı. Yukarı kısımdan aşağı iniyorsunuz.Kumsalın üst tarafında çardaklar bulunuyor. Etraf ağaç ve kayalıklarla kaplı bu yüzden gönlünüz rahat olabilir.

Sarıyer de çok fazla tekne geçiyordu. Elmasburnu kadınlar plajında bu sıkıntı yok. Ben hiç tekne geçtiğini görmedim. Kayalık olmayan kısımların resimlerini çekemedim. Başka insanların görüntüye dahil olmaması için. Sağ ve sol kısımlarda taşlar var. Orta kısım kumlardan oluşmakta. Suda ileriye gittikçe bazı yeler kumlu bazı yerler taşlı. Bu yüzden deniz ayakkabısıyla suya girin. Esiyor demiştim fakat öğle saatlerinde sıcak. Güneşlenmek için tercih edilebilir. Tuvaletlerin temizliği gayet güzel. Düzenli olarak temizleniyor. Duş alma yerleri fayanslı ve temiz. Belediye tarafından faaliyete açılmış. Küçük bir eksisi var suda biraz küçük deniz böcekleri var. Bazı yerlerde. Suyu çok tuzlu değildi. Ben ve gittiğim kişiler memnun kaldı.

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?