Kangrenist.com

Hakkımda


Kangrenist Nedir?

Kendimle ilgili bir anlatım yapmadan önce açıklamak istedim. Daha önce renklikanatlar alan adını kullanıyordum. Bu isimden çokta mutlu değildim. Bu yüzden kangrenist alan adına geçiş yaptım. Kangren, kısaca dokuların hasarlanması sonucu oluşur. Zamanla hasar alan bu yapı vücuttan alınmak zorunda kalır. Bu blog benim için duygularımın saklandığı yer olacaktır. Aynı zamanda Saian – Kangren adlı müzik parçasının sözlerini çok sevmemden ötürü de bu duygu sağlamlaştı.

-İst yapım eki bir görüşe dahil olma anlamı taşır. Aynı zamanda İstanbul için kısaltma amacıyla kullanırız.  Türetilmiş bir kelime olarak böylece kangrenist ismi oluştu. Logo içinse karahindiba çiçeği kullandım. Çünkü karahindiba zamanla kurur. Üflediğinizde bitkinin yaprakları gövdeden ayrılarak savrulur. Kangren doku hücreleri nasıl vücuttan ayrılıyorsa karahindiba da gövdesinden ayrılmaya mahkum kalmaktadır. İşte böylece bana ait yeri bulduğumu düşünüyorum.

Beni birazcık tanımak isterseniz devamını okuyabilirsiniz.  (^_^)

Selamlar 

Kendim hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum. Belki okurken kimdir bu arkadaş necidir diye merak edenler olabilir. Bu sebeple kendim hakkında bir yazı yazma gereği gördüm.Uyarı vereyim ki, objektif bir tanım olmayacaktır. Çünkü kendimi anlatma biçimim benim nasıl bir insan olduğumu belirlemez. Davranışlarımı ölçen insanlar nasıl biri olduğuma karar verme yetkisine sahiptir. 😄

Kendi özelliklerimi maddelere dökecek olursam:

Kendi açımdan ben ?

1. Aşırı yorgun olduğum zamanlar oluyor. Hiçbir şey yapmasam bile yorgunum.

2.” Hepinizden nefret ediyorum.” diyerek bir kenara çekildiğim oluyor. Aşırı derecede olumsuz ve negatif düşündüm zamanlar hep vardır.

3. Aynı zamanda süper polyanacılık oynarım. Çevremdeki herkese bardak dolu olmasa bile doluymuş gibi göstermeye çalışırım. Güzel yanları olduğu gibi bana ters döndüğü de oluyor.

4. Okumayı ve öğrenmeyi severim. Sıkıcı denilen ve kenara atılan kitapları bile okumak gibi bir huyum vardır.Romanlar artık çerez geldiği için tatmin olmuyorum galiba. 😐

5. Yürümeyi severim çünkü yürüdüğüm zamanlarda zihnimin dinlendiğini hissediyorum.

6. Bilgisayar başında vakit geçirmekten hoşlanıyorum. Hatta bazen bunu abarttığım da olmuyor değil. Bazen de aylardır yüzüne bakmıyorum. 😇

7. Yazı yazmayı seviyorum. Yazıdan çok bunlara karalama da diyebiliriz. Amatörce şiir yazma girişimlerimde oluyor bazen. Rahatlamamı sağlayan önemli şeylerden biri.

8. Yemek yapmayı, yeni tatlar denemeyi seviyorum. Hobi niyetine mutfakta geçirdiğim çokça zaman oluyor.😃

9. Yolculuk yapmaktan hoşlanıyorum. Özellikle kırsal alanlar, sahil şeritleri ve yüksek apartmanların olmadığı her yere bayılıyorum.Gökyüzünün gökdelenlerle kaplanmadığı her yer yurdum gibi.. 🙂

10. Bu benim için en can alıcı noktalarımdan biridir. Anlatım bozukluğu, İmla kuralları ve Sözcük katliamı konusunda bir numara benimdir. Utanarak bu özelliğimi yazıyorum.Şimdiden mazur görün ve lütfen rast gelirseniz uyarın. 😢

11.Balzac: “Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben! Yeter ki temiz kalpleri taşıyan ayaklar geçsin üzerimden” demiş. Sevdiğim insanlar için her türlü fedakarlığı yapmayı seven biriyim. Değer verdiğim insanların incindiğini görmek üzer beni.

12. Sevmediğim insanlara karşı nasılım peki? Köşeme çekilirim benden uzak durduğunuz sürece umurumda değil. Tek istediğim huzur kafasındayım. Genelde içimde tutarım ama bardak taştığı zaman ilişkimiz son bulur.

13. Çok fazla gereksiz bilgiyi kafamda depoluyorum, yazılı konuşmaları ve hayatımda iz bırakan insanları unutmak konusunda aşırı zorlanıyorum. Kalbimde değer edinmiş kişiler hayatımdan çıktığında rüyalarıma kadar yaşantımı etkiliyorlar.Hayatta en büyük cezamın bu olduğunu düşünüyorum. ” UNUTAMAMAK”  Çünkü kafamın içinde sürekli pişmanlıklarım geçmişime dair edindiğim her şey zihnimde yeniden yeniden tekrar ediyor.

Evet genel olarak kendimi tanımlayacak bir sıralama yaptım. Kitap okuma alışkanlığını lise 1 sınıfta kazandım sanırım. Anime izleme serüvenim ise lisenin son sınıflarına doğru başladı. Daha da eski olabilir emin değilim. Kendi çapımda birisiyim işte. 🙂

Şimdilik kendim hakkında aklıma gelenler bu kadar.

Bu arada unutmadan Kore ve Yabancı dizileri de izliyorum.Filmlerle önceleri aram iyiydi ama bir arada kaldı.

Müzik zevkime gelince eskiden kalma bir alışkanlık olarak Rap dinliyorum. Tabi yaşım ilerledikçe durumlar değişti. Hemen hemen sakin olan ve huzur veren farklı tarzda müziklerden de hoşlanmaya başladım.

Bu sefer gerçekten bitti. 😂