9.Stranger Things Dizi Önerisi

Yazar: İmer Tarih: Ocak 3, 2017 Kategori: Dizi Önerileri / ÖNERİLER
9.Stranger Things Dizi Önerisi
Paylaş:

Bir youtuber önerisi ile dikkatimi çeken bir dizi ile karşılaştım. Merak edip diziyi bir izlemek istedim, başta çocuk karakterlerin olması beni biraz tereddütte bıraktı fakat bölüm sayısının azlığı ve ilk sezon olmasını sayarsak izlersem ne kaybederim diyerek başladım. Başlamamla bitirmemde çabuk oldu neredeyse. Filmi izledikçe zaten ne dediğimi anlayacaksınız. Ağır olarak çocuk oyuncuları görebilirsiniz ama önemli değil hepsi rolünün hakkını verecek kadar iyi oynuyorlar. En önemlisi ise korku gibi durup aslında korku olmayan içeriğinde gizem barındırıp izlerken sizi koltuğa gömen bir dizi. Birden bir şeyler oluyor ve ne olduğunun farkına bile varmadan diziyi bitirmiş oluyorsunuz.Müzik ve görsel açısından mükemmel diziler arasında yerini alabilir.

Stranger Things Dizi Önerisi

Dizi bilim kurgu içeriğine sahip diyebiliriz. Doğa üstü bir olayı işliyor çünkü ya da kaçık bir devletin bilimsel bir araştırması üzerine de denilebilir. Bittiğinde kafa da bazı soru işaretleri kalmıyor da değil. Başta çocukları gördüğümde masum ya da komedi tarzı bir dizi olduğu izlenimine kapıldım. İzledikçe tek hatırladığım gerilimin yüksek olduğuydu. Çünkü sürekli bir şeyler bekliyorsunuz. Çocuk oyuncuları ile değerlendirirsek rollerini oldukça güzel oynamışlar.

Stranger

Favori karakterlerimden biri kıvırcık saçlı ve dişleri olmayan çocuk. Her seferinden bir orta yolu bulma çabasında. Ayrıca suratı ve mimikleri bana sempatik ve komik geliyor. Dizinin tadı gibi olmuş biraz. Dizi de bir de şerifimiz var bu çocuklarla bir süre etkileşim içinde oluyor. Normal bir kasabada yaşayan normal insanlar var. Bu kasaba da çok iyi dörtte arkadaş var.

Stranger Things Dizi Önerisi

Olay ise çocuklardan birinin kaybolması ile başlıyor. 3 Kafa arkadaş kaybolan arkadaşlarını aramak istiyorlar. Aynı zamanda doğa üstü güçlere sahip saçları olmayan bir kızla karşılaşıyorlar. Kızın mimikleri biraz sinir bozucu. Genel olarak çok az konuşuyor ve çocuklara yardımcı olmaya çalışıyor.

Bölüm sayısı sadece 8 tane…
Bu yüzden bir oturuşta bitirebilirsiniz. Stranger Things dizi sanırım 2. sezon onayını almış. Zaten 1 sezonda konu boşlukları var ve bazı durumlar açıklanmış değil. Git gide popülerliği artan bir dizi.İzlemek isterseniz kesinlikle sizi sıkmayacak. Zaten ne olduğunu anlamadan diziyi bitirmiş oluyorsunuz.
Keyifli Seyirler.

İmer
Ne yazarsam yazayım görmek istediğiniz kişiyimdir."Acını Seçmekte Özgürsün" rahatlığı ile yaşıyorum. Bence de acımı seçmekte özgürüm..