Kangrenist.com

Stranger Things Dizi Önerisi

Yazar: Kangrenist Tarih: 03/01/2017 Kategori: Dizi Önerileri / ÖNERİLER
Stranger Things Dizi Önerisi
Paylaş:

Youtube de bir öneri videosuyla gördüğüm bir diziydi. Amerikan dizilerine pek fazla izlemiyorum. Konusundan ötürü izlemek istedim. Çocuk karakterlerden dolayı tereddütte kalmıştım. Bölüm sayısı 8 olduğundan ve ilk sezon olması itibari ile bir şans vermek istedim. Başladığım gibi bitirdiğim nadir diziler arasında ilk sezonla yerini aldı. Stranger Things seçilen konu açısından farklı olduğunu düşünüyorum. Gerilim, bilim kurgu arası ve farklı havasıyla kurgusu ilk sezonda gayet iyiydi. Ağırlıklı olarak konunun baş kahramanı bir gurup çocuktur. Ben bu yazıyı yazarken sadece 1. Sezon vardı. Şimdi güncel olarak düzenlediğimden bakış açımda değişti. İlk sezonda korku ve gerilim ağırlıklı. İzledikçe korkudan çok gerilim olduğunu anlıyorsunuz. Koltuğa gömülüp tek seferde izleyeceğiniz dizilerden biri. Sonraki sezonlar için aynı yorumu yapamayacağım. Dizinin müziklerini benim çok hoşuma gitti. Görsel açıdan benim için fena değildi.

Stranger Things Dizi Önerisi

Stranger Things Dizi Kapağı

Stranger Things Dizi Konusu

Dizi dört küçük maceracı arkadaşın yaşamlarında yer alan gizemleri konu edinmektedir. Doğa üstü bir konu işliyor. Bilim kurgu ve fantastik diziler kategorisinde yerini alabilir. Kaçık bir gurup bilim adamının yaptığı bir araştırma konusu var. Barış Özcan videosunda görmüştüm galiba Amerika yaşanan bazı eski gizemli olayları ele almışlar. (böyle hatırlıyorum ama değilim.) Stranger Things 1 sezonun sonunda kafa da bazı soru işaretleri de kalıyor. Çocuk oyuncular rollerinin hakkını gayet güzel vermişler. Olay ise çocuklardan birinin kaybolması ile başlıyor. 3 Kafa arkadaş kaybolan arkadaşlarını aramak istiyorlar. Aynı zamanda doğa üstü güçlere sahip saçları olmayan bir kızla karşılaşıyorlar. Kızın mimikleri biraz sinir bozucu. Genel olarak çok az konuşuyor ve çocuklara yardımcı olmaya çalışıyor. Bir annenin, bir polisin mücadelesini de görebiliriz. Bazı yerlerinde tebessümde ediyorsunuz. Çok soğuk ve katı bir havası yok

Yabancı

Favori stranger things karakterlerimden biri kıvırcık saçlı ve dişleri olmayan çocuk. Her seferinden bir orta yolu bulma çabasında. Ayrıca suratı ve mimikleri bana sempatik ve komik geliyor. Dizinin tadı gibi olmuş biraz. Dizi de bir de şerifimiz var bu çocuklarla bir süre etkileşim içinde oluyor. Normal bir kasabada yaşayan normal insanlar var. Bu kasaba da çok iyi dörtte arkadaş var.

Stranger Things Dizi Önerisi

Bölüm sayısı sadece 8 tane…
Bu yüzden bir oturuşta bitirebilirsiniz. Stranger Things dizi sanırım 2. sezon onayını almış. Zaten 1 sezonda konu boşlukları var ve bazı durumlar açıklanmış değil. Git gide popülerliği artan bir dizi.İzlemek isterseniz kesinlikle sizi sıkmayacak. Zaten ne olduğunu anlamadan diziyi bitirmiş oluyorsunuz.
Keyifli Seyirler.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kangrenist
İmer
Ne yazarsam yazayım görmek istediğiniz kişiyimdir."Acını Seçmekte Özgürsün" rahatlığı ile yaşıyorum. Bence de acımı seçmekte özgürüm..